📣 "YUNЕSKO – O‘zbekiston hamkorligining yangi bosqichi: ta’lim, madaniyat va inson huquqlari kesishmasida zamonaviy yondashuvlar" mavzusidagi xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya materiallari to‘plami nashr etildi.
🔸 Ushbu to‘plam 2025-yilning 28-noyabr kuni Toshkent davlat yuridik universitetida tashkil etilgan “YUNЕSKO – O‘zbekiston hamkorligining yangi bosqichi: ta’lim, madaniyat va inson huquqlari kesishmasida zamonaviy yondashuvlar” mavzusida xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya materiallarini o‘z ichiga olgan. To‘plamdan o‘rin olgan maqolalar oxirgi 40 yil ichida Yevropadan tashqarida – ko‘hna sharq va g‘arb madaniyati tutashgan baynalmilal shahar – Samarqandda bo‘lib o‘tgan YUNЕSKO konferensiyasining natijalarini sarhisob qilish, unda ilgari surilgan tashabbuslarni ilmiy tahlil qilish, qabul qilingan qarorlarning ijrosini huquqiy ta’minlash borasida fikr yuritish, bu borada taklif va tavsiyalar ishlab chiqishga bag‘ishlangan.
📲 Kanalga ulaning va bilim doirangizni kengaytiring: