📌2026-2028 – yillarga mo’ljallangan jamoa shartnomasi muhokama qilindi hamda tasdiqlandi
✅ Bugun Samarqand agroinnovatsiyalar va tadqiqotlar instituti ma’muriyati hamda kasaba uyushma qo‘mitasi o‘rtasida 2023–2025-yillar uchun tuzilgan jamoa shartnomasining 2025-yildagi bajarilishi yuzasidan umumiy yig‘ilish bo‘lib o‘tdi. Unda instutut Kasaba uyushma qo’mitasi raisi X. Tilovov tomonidan shartnoma doirasida amalga oshirilgan ishlar, xodimlarning ijtimoiy-iqtisodiy va huquqiy manfaatlarini himoya qilish borasida erishilgan natijalar bo’yicha ma’lumotlar berildi.
🌀 Umumiy yig‘ilish kun tartibiga quyidagi masalalar kiritildi:
➡️Institutda mehnat qilayotgan xodimlarning ijtimoiy-iqtisodiy va huquqiy manfaatlarini himoya qilishga qaratilgan, ma’muriyat hamda kasaba uyushma qo‘mitasi o‘rtasida 2026–2028-yillarga mo‘ljallangan jamoa shartnomasini tasdiqlash to‘g‘risida.
➡️ 2025-yilda kasaba uyushma qo‘mitasi tomonidan amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risidagi hisobot.
🗣 Yig‘ilish davomida xodimlar uchun yaratilgan shart-sharoitlar, mehnatni muhofaza qilish, moddiy va ma’naviy rag‘batlantirish, ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash masalalari yuzasidan fikr almashildi. Shuningdek, kelgusi yillarda jamoa shartnomasini yanada takomillashtirish bo‘yicha takliflar bildirildi. Xususan, ASM xodimlari kasaba uyushmasi Samarqand shahar kengashi raisi R. Valiyev yig’ilishda ishtirok etib, kasaba uyushmasi faoliyatini yuqori baholadi hamda kelgusidagi rejalarga omad tiladi. Yakunda 2026-2028 – yillarga mo’ljallangan jamoa shartnomasi muhokama qilindi hamda tasdiqlandi.