💠 Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligida joriy faoliyatning tanqidiy tahliliga bag‘ishlangan yig‘ilish bo‘lib o‘tdi
Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligida markaziy apparat, tizimosti korxonalar rahbarlari ishtirokida Vazirlar Mahkamasi bo‘lim boshlig‘i B.Xojixonov rahbarligida tanqidiy-tahliliy ruhdagi yig‘ilish o‘tkazildi.
Yig‘ilishda kun tartibidagi dolzarb masalalar, xususan “KPI samaradorlik ko‘rsatkichlarining 2025-yildagi natijalari hamda 2026-yil uchun rejalar”, “Ijro-intizomini mustahkamlash hamda yanvar – fevral oylaridagi asosiy topshiriqlarning bajarilish holati”, “Normativ-huquqiy hujjatlarni ishlab chiqish va o‘z vaqtida qabul qilinishi ta’minlash chora-tadbirlarining joriy holati” kabi mavzularda mas’ullarning hisobotlari eshitildi, vazifa hamda topshiriqlar ijrosining muammoli tomonlari, e’tibor qaratish zarur bo‘lgan jihatlar muhokama qilindi.
Vazirlar Mahkamasi bo‘lim boshlig‘i hamda bevosita sohaga mas’ul tarkibiy bo‘linmalar vakillari Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2026-yil 16-fevraldagi “Mahallani rivojlantirish va jamiyatni yuksaltirish” yilida ustuvor yoʻnalishlar boʻyicha islohotlar dasturlari va “Oʻzbekiston-2030” strategiyasini amalga oshirish boʻyicha davlat dasturi toʻgʻrisida” Farmonidagi topshiriqlar ijrosi, shuningde vazirlik va soha korxonalarning KPI samaradorlik ko‘rsatkichlarining sifatli bajarilishiga shaxsan mas’ul va javobgar ekanligi ta’kidlab o‘tildi.
🔹 🔹 🔹
💠 В Министерстве горнодобывающей промышленности и геологии состоялось совещание с критическим анализом текущей деятельности
В Министерстве горнодобывающей промышленности и геологии под руководством начальника отдела Кабинета Министров Б. Ходжиханова прошло совещание в критико-аналитическом духе с участием руководителей центрального аппарата и подведомственных предприятий.
На повестке дня были заслушаны отчеты ответственных лиц по актуальным вопросам, в частности: «Результаты ключевых показателей эффективности (KPI) за 2025 год и планы на 2026 год», «Укрепление исполнительской дисциплины и состояние выполнения основных поручений за январь–февраль», «Текущее состояние разработки и обеспечения своевременного принятия нормативно-правовых актов». Были обсуждены проблемные стороны выполнения задач и аспекты, требующие особого внимания.
Начальник отдела Кабинета Министров и представители профильных структурных подразделений подчеркнули личную ответственность руководителей за выполнение поручений Указа Президента Республики Узбекистан от 16 февраля 2026 года «О программах реформ по приоритетным направлениям и Государственной программе по реализации Стратегии «Узбекистан-2030» в «Год развития махалли и всего общества», а также за качественное достижение показателей эффективности (KPI) министерства и отраслевых предприятий.