Не попадитесь на накрученные каналы! Узнайте, не накручивает ли канал просмотры или
подписчиков
Проверить канал на накрутку
Телеграм канал «Енергетика під куполом»
Енергетика під куполом
5.9K
0
130
95
26.5K
Енергетика під куполом - це найбільший український телеграм-канал про відновлювальні джерела енергії, актуальні законодавчі ініціативи та енергетичний порядок денний в Україні та світі.
⚡️🇺🇦 Українська енергетика отримає 553 млн євро допомоги за підсумками «енергетичного Рамштайну» та домовленостей на URC-2026 у Ґданську
📌 Партнери оголосили нові внески на відновлення енергетичної інфраструктури та до Фонду підтримки енергетики:
🇺🇸 США – 175 млн доларів (154,3 млн євро)
🇸🇪 Швеція – 137 млн євро
🇳🇴 Норвегія – 77 млн євро
🇪🇪 Естонія – 2,125 млн євро
🇮🇸 Ісландія – 550 тис. євро
🇱🇹 Литва – 4 млн євро.
🇳🇱 Окремо Нідерланди нададуть Україні 178 млн євро для підготовки до зими 2026/2027 років і розвитку розподіленої генерації.
❗️ Також восени Амстердам планує передати Україні декомісовані газові турбіни та допомогти із закупівлею критичного енергообладнання.
🇬🇧🇺🇦 Британія може продати нафту із затриманого російського танкера на користь України, – The Telegraph
⏺Уряд Великої Британії розглядає можливість продати 98 тис. тонн російської нафти із танкера SMYRTOS, затриманого 14 червня у Ла-Манші в межах боротьби з російським «тіньовим флотом».
⏺Вартість вантажу оцінюють приблизно у 35 млн фунтів. Отримані кошти можуть передати Україні або спрямувати на закупівлю військового обладнання для фронту.
⏺Інший варіант – переробити нафту у Великій Британії для внутрішнього використання.
❗️🌏⛽️ Ринок газу може стабілізуватися у III кварталі, – GECF
🔵Світовий ринок природного газу може стабілізуватися вже у III кварталі 2026 року, якщо Ормузька протока залишатиметься відкритою після припинення вогню між США та Іраном, про що заявив генсек Форуму країн-експортерів газу (GECF) Філіп Мшелбіла.
🔵За його словами, у IV кварталі ціни можуть наблизитися до довоєнних рівнів, хоча в Азії СПГ ще певний час залишатиметься дорогим.
🔵Мшелбіла також прогнозує подальше зростання попиту Китаю на СПГ, попри розвиток ВДЕ, імпорт з росії та збільшення власного видобутку.
⚡️🌡 Київ готує резервне теплопостачання на 2 ГВт після важкої зими 2025/26, яке має продублювати великі ТЕЦ у разі російських атак, – LIGA.net
ℹ️ Слабкими місцями системи називають залежність окремих районів від ТЕЦ, недостатньо відпрацьовані схеми перепідключення до районних котелень та ризики знеструмлення водоканалів і насосних станцій.
📌 Деталі втілення плану:
✔️ Для реалізації заходів на об’єктах водопостачання планують ввести 45 МВт дизель-генераторів і 200 МВт когенераційних установок.
✔️ Також передбачено 300 МВт мобільних котелень від «Київтеплокомуненерго» та ще 400 МВт таких потужностей через Агентство відновлення. Уряд окремо фінансує захист 19 ключових об’єктів.
✔️ Загальна вартість програми оцінюється у 30 млрд грн. Місто вже виділило 8 млрд грн, держава – 2 млрд грн, ще 5 млрд грн Київрада погодила у вигляді кредитів. Джерела для решти коштів поки не визначені.
❕ Через брак часу, фінансування і проблеми із землевідведенням експерти сумніваються, що Київ встигне повністю замістити всі 2 ГВт. Із запланованих 200 МВт когенерації наразі введено лише 60 МВт, ще близько 100 МВт перебувають у роботі.
🛡 Водночас навіть часткова реалізація проєкту може суттєво посилити стійкість міста. За оцінками експертів, додаткові 500 МВт дадуть змогу підтримувати лівий берег у режимі «незамерзання», а до 90% будинків Києва можуть отримати альтернативні джерела тепла.
❄ У резервному режимі під час морозів -15…-20°C температура в квартирах може становити близько +14…+16°C.
💡 Станом на 25 червня система частково пошкоджена внаслідок атак.
📈 Споживання електроенергії демонструє тенденцію до зростання. Станом на 09:30 воно було на 3,7% вищим, ніж в цей час попереднього дня – у середу. Причина змін – утримання спекотної погоди на всій території України.
🔫 Внаслідок ворожих ударів на ранок є нові знеструмлення у Донецькій, Харківській, Сумській, Херсонській і Запорізькій областях.
⚠️ Також унаслідок технологічного порушення на одному з енергооб’єктів у частині районів Києва застосовані аварійні відключення для всіх категорій споживачів.
⛈ Інформації щодо знеструмлених населених пунктів внаслідок несприятливих погодних умов не надано.