❤️ У Херсоні на фінансування комунального підприємства «Муніципальна варта» у 2026 році передбачили понад 32 млн грн.
Основну частину коштів — майже 26 млн грн — спрямують на заробітну плату працівників підприємства. Ще понад 5,5 млн грн передбачили на нарахування на заробітну плату.
🔺Окремо у кошторисі заклали 477,7 тис. грн на податок на прибуток, 52 тис. грн — на закупівлю предметів, матеріалів та обладнання для пульта пожежного спостереження, а також 10,6 тис. грн — на програмне забезпечення для його роботи.
“Те, що не згоріло — те відновиться”.
🥖Фермерське господарство “Ольвія” на Херсонщині повертається до життя
Директор асоціації фермерських господарств “Ольвія” Петро Безверхній показує нам ангар, де колись зберігали зерно, яке збирали ще радянськими комбайнами “Нива”. Тут починалася історія підприємства, яке виросло разом із незалежною Україною.
💔Сьогодні від старої будівлі залишилися лише пошкоджені стіни. Покрівлю знищили російські обстріли.
🗣Про майбутнє Петро Безверхній говорить більш охоче, ніж про минуле. Про врожай, який уже сходить на полях. Про відновлену техніку. Про кавуни, врожаю яких торік через тривалу посуху не було вперше за три десятиліття, але цьогоріч прогнози — оптимістичні. І про ставок, де знову з’явилися карасі та коропи.
“Лозунг у нас був такий: те, що не згоріло, те відновиться”, — каже Петро.
💨 На Херсонщині збитки атмосферному повітрю, спричинені російською агресією, перевищили 169,2 мільярда гривень.
За даними інспекції, фахівці підрахували шкоду від викидів забруднюючих речовин в атмосферу внаслідок бойових дій за період з 24 лютого 2022 року до початку червня 2026 року.
🛑 Зазначається, що такі наслідки пов’язані з потраплянням у повітря забруднюючих речовин, що утворюються під час вибухів, пожеж, руйнування об’єктів інфраструктури, будівель та інших матеріалів.
🛑 Так, матеріали з розрахунками збитків передали правоохоронцям для долучення до кримінальних проваджень. Також інформацію направили до Оперативного штабу при Державній екологічній інспекції України.
🔺 На тимчасово окупованій території Херсонської області планують розгорнути так званий «регіональний центр оптимізації державних і муніципальних послуг».
Нову структуру збираються створити на базі вже діючої на окупованій території системи багатофункціональних центрів. Згідно з текстом документа, новостворений орган надаватиме “експертну та методичну підтримку незаконним виконавчим структурам та органам місцевого самоврядування” на ТОТ області.
📶 Основними завданнями центру визначено впровадження інструментів оптимізації та підготовку проєктів цільових станів послуг.