Ramazon oyida poytaxtimizdagi 123 ta masjidlarda taroveh namozlari oʻqilmoqda. Mazkur tadbirlar vaqtida fuqarolarimiz xavfsizligi, osoyishtaligi hamda jamoat tartibini ishonchli taʼminlash maqsadida Milliy gvatdiya Toshkent shahri boʻyicha boshqarmasi hamda hamkor tashkilotlar bilan borgalikda xizmat olib bormoqda.
—
Юнусобод туманидаги мактаб ўқувчилари иштирокида “Заковат” интеллектуал ўйини ташкил этилди. Тадбир ёшларнинг билим салоҳиятини ошириш, мантиқий фикрлаш қобилиятини ривожлантириш ҳамда жамоада ишлаш кўникмаларини мустаҳкамлашга қаратилди.
Қизғин баҳс ва рақобат муҳитида ўтган ўйинда ўқувчилар ўз билим ва зеҳнларини синаб кўришди. Ғолиб ва фаол иштирокчилар ташкилотчилар томонидан муносиб тақдирланди.
Yunusobod tumanida joylashgan maktab o‘quvchilari uchun Milliy gvardiya Toshkent shahri bo‘yicha boshqarmasi harbiy qismida “Ochiq eshiklar kuni” tadbiri tashkil etildi.
Tadbir davomida o‘quvchilarga harbiy qism faoliyati, xizmat sharoitlari, harbiy kasbning afzalliklari hamda yoshlar uchun yaratilgan imkoniyatlar haqida batafsil ma’lumotlar berildi. Shuningdek, harbiy texnika va qurol-aslahalar ko‘rgazmasi namoyish etildi.
Yunusobod tumani 240-maktab o‘quvchilari bilan “Sayyor qabul” tashkil etilib, yoshlarni oliy harbiy ta’limga yo‘naltirish hamda ularda vatanparvarlik tuyg‘usini oshirishga qaratilgan tadbirlar o‘tkazildi.
Tadbir davomida o‘quvchilarga harbiy ta’lim muassasalari, qabul tartiblari va harbiy kasbning sharafli jihatlari haqida batafsil ma’lumotlar berildi.
Yunusobod tumanida “Uzum Tezkor” firmasi skuter haydovchilari hamda mas’ul xodimlari ishtirokida yo‘l-transport hodisalarining kelib chiqish sabablari va ularning salbiy oqibatlari yuzasidan profilaktik tadbir o‘tkazildi.
Tadbir davomida ishtirokchilarga yo‘l harakati qoidalariga rioya qilish, xavfsizlik choralariga amal etish hamda YTHlarning oldini olish bo‘yicha muhim tavsiyalar berildi.