ИИВ ТваТОХТД ЙПКБ масъул ходимлари томонидан "Профилактика кун" тадбири давомида Қорақалпоғистон Республикасининг ,,Нукус” ,,Хужайли” ,,Қўнғирот” ,,Жаслиқ” Қорақалпоғистон” темир йўл бекатларида хизматга жалб қилинган ходимлар билан профилактик суҳбатлар ўтказилди. Шунингдек, Қорақалпоғистон Республикасидан ҳаракатланувчи барча йўловчи поездлар ўрганилиб, жиноят ва ҳуқуқбузарликларни олдини олиш борасида бир қатор тарғибот-ташвиқот ишлари амалга оширилди.
Toshkent viloyati IIBB Xavfsiz turizmni taʼminlash boshqarmasi xodimlari — mamlakatimizda xavfsiz va qulay turizm muhitini yaratish yo‘lida tun-u kun faol xizmat olib borishmoqda.
Тошкент вилояти ИИББ Хавфсиз туризмни таъминлаш бошқармаси ходимлари — мамлакатимизда хавфсиз ва қулай туризм муҳитини яратиш йўлида тун-у кун фаол хизмат олиб боришмоқда.
Пост от 19.02.2026 14:00
Навоий вилояти Транспортда ХТБ раҳбарлари ва масъул ходимлари томонидан пайшанба "Ҳуқуқбузарликлар профилактикаси куни" профилактик тадбирлари давомида  жиноят ва ҳуқуқбузарликларни олдини олиш ҳамда профилактик тадбирларни самарали ўтказиш мақсадида Навоий темир йўл вокзали раҳбарлари ва ишчи-ходимлари билан профилактик учрашув ўтказилди. Тадбир давомида ишчи-ходимларга йўловчи фуқаролар билан Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 159-сонли қарори талаблари асосида хизмат кўрсатишлари, коррупцияга йўл қўймаслик, кибер жиноятларидан огоҳ бўлиш бўйича тушунчалар берилди. Шунингдек, тадбир давомида Навоий темир йўл вокзалида ёритиш мосламалари ва видеокузатув камераларининг созлиги текширилди.