Ички ишлар вазири ўринбосари генерал-майор Б.Ю.Мирзарахимов томонидан 31.01.2026 йилдаги 854-сонли режа- топшириғига асосан ИИВ ТваТОХТД раҳбарияти ва ишчи гуруҳи томонидан Навоий вилояти Транспортда ХТБнинг хизмат олиб бораётган ходимларнинг, бўлинмаларнинг хизмат ҳудудини кенг қамровга олинганлиги, ҳар бир масофада яшил, қизил, сариқ ҳудудга қамраб олинганлиги ҳамда шу йўналишлар бўйича хизмат ташкил этилганлиги, ходимларнинг кундузги ва тунги хизмат фаолияти, жиноятчиликка қарши курашиш, ҳуқуқбузарликлар профилактикаси, жамоат тартибини сақлаш, ҳамда ижрочилик интизоми, хизмат фаолиятини ташкиллаштирилиши юзасидан белгиланган вазифалар ижросини таъминлаш борасидаги амалга оширилган ишлар текширилмоқда.хизмат фаолияти ишчи гуруҳ томонидан ўрганилмоқда.
Фуқаролар хавфсизлигини таъминлаш, ҳуқуқбузарликларнинг барвақт олдини олиш ҳамда жиноятчиликка қарши курашиш борасида бир қатор кўрсатмалар берилди.