✍️Hududda yana bir huquqbuzarlik holati aniqlandi
⛰Tabiatni muhofaza qilish xodimlari tomonidan tabiiy qazilma boyliklaridan noqonuniy foydalanishni oldini olish maqsadida nazorat tadbirlari davom etmoqdai.
⛰Qashqadaryo viloyati Ekologiya va iqlim o‘zgarishi bosh boshqarmasi Chiroqchi tuman bo‘limi xodimlari tomonidan hududda ekologik huquqbuzarliklarni oldini olish maqsadida doimiy ravishda nazorat-reyd tadbirlari olib borilmoqda.
⛰Tumanning "Qahramon" MFYda olib borilgan reyd tadbiri davomida, hududdan oqib o'tuvchi Qashqadaryo daryo muhofaza zonasidan, fuqaro ( S.G) tomonidan o'zi boshqaruvidagi KAMAZ rusumli yuk tashish avtomashinasiga tabiiy qum-shag'al aralashmasini olib chiqib ketayotganligi bilan bog'liq holat aniqlandi.
⛰Aniqlangan holat yuzasidan huquqbuzarga nisbatan O'zbekiston Respublikasi MJtK sining 70-moddasi 1-qismiga asosan 4mln 120 ming so‘m jarima qo‘llanildi.