Soliq qo‘mitasi xodimlarining daromad va xarajatlarini deklaratsiyalash tizimi ishlab chiqildi
Hozirda Navoiy va Chirchiq shaharlarida daromadlarni deklaratsiya qilish mexanizmi sinov dan o‘tkazilmoqda. Loyiha yakunlariga ko‘ra, tizim bosqichma-bosqich butun respublika bo‘ylab tatbiq etiladi.
Nigeriyada ISHIDga aloqador ekstremistlar harbiy bazaga hujum qildi: sakkiz nafar harbiy halok bo‘ldi
Mamlakat xavfsizlik kuchlari ma’lumotlariga ko‘ra, 16-fevral kuni “ISHID — G'arbiy Afrika provinsiyasi” guruhining 70 nafarga yaqin jangarisi Borno shtatidagi bazaga hujum qilgan.
To‘qnashuv shiddatli otishmaga aylanib ketgan, oqibatda 23 kishi jarohatlangan. Jangarilar bazadagi texnika va qurol-aslahalarni yo‘q qilib, bir qismini olib ketgan.
O‘zbekistonda ikki o‘rinli kichik samolyotlar ishlab chiqarilishi mumkin
Vengriya kompaniyasi ishlab chiqarayotgan Magnus Fusion 212 rusumidagi yengil samolyotlarni mahalliylashtirish rejalashtirilmoqda. Tomonlar loyiha bo‘yicha texnik va iqtisodiy jihatlarni o‘rganishga kelishib oldi.
O‘zbekistonda 2025-yilda bolalarga nisbatan zo‘ravonlik bo‘yicha 19 ta jinoyat ishi qo‘zg‘atildi
Hisobot yilida Bolalar ombudsmani nomiga qariyb ikki mingta murojaat kelib tushgan. Aniqlangan zo‘ravonlik holatlari yuzasidan 19 ta jinoyat va 26 ta ma’muriy ish qo‘zg‘atilgan.