СБУ та Нацполіція затримали агентів фсб, які готували теракт біля однієї з адмінбудівель у центрі Києва і намагалися втекти до росії
Служба безпеки та Національна поліція запобігли резонансному теракту в Києві. За результатами дій на випередження затримано двох агентів фсб, які готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі Києва.
Як з’ясувало розслідування, фігуранти заклали саморобний запальний пристрій, який мав спричинити загоряння та вибух генераторної установки біля адмінкорпусу.
Активувати механізм вони планували дистанційно, перебуваючи в дорозі у напрямку білорусі, через яку хотіли втекти до рф.
Встановлено, що після мінування будівлі агенти сіли на пасажирський потяг у напрямку Чернігівщини. Звідти вони планували нелегально перетнути кордон через річку за допомогою надувного човна.
Правоохоронці завчасно викрили зловмисників, задокументували їхні злочини і затримали у поїзді.
За матеріалами справи, підготовкою теракту займалися завербовані фсб мешканці Києва. Один з них мобілізований, який самовільно залишив військову частину, інший – столичний маркетолог.
Обидва фігуранти потрапили до уваги російських спецслужбістів через Телеграм-канали, де публікували коментарі на підтримку кремлівського режиму.
У разі виконання ворожого завдання рашисти обіцяли «евакуювати» агентів на територію рф з подальшим працевлаштуванням до лав фсб.
Для здійснення теракту агенти отримали з рф інструкцію на виготовлення саморобного запального пристрою, який заклали під генератор у Шевченківському районі столиці.
За задумом ворога, підрив технологічного обладнання мав спричинити значне вогневе ураження сусідньої адмінбудівлі.
Також навпроти місця запланованого теракту агенти встановили замасковану телефонну камеру з віддаленим доступом для фсб. Щоб позбутися речових доказів, фігуранти спорядили її другим СВП, який планували підірвати після вибуху генератора.
Під час обшуків у затриманих вилучено смартфони із доказами роботи на ворога та надувний човен для нелегального перетину держкордону.
Встановлено, що перед виконанням цього теракту вони виконали низку «тестових» завдань від ворога. Зокрема, зловмисники заклали схрон зі зброєю і боєприпасами у лісосмузі в передмісті Києва, а геолокацію з мітками схованки надіслали фсб для подальшого використання у підривній діяльності. Також агент-військовослужбовець «зливав» ворогу дані військових об’єктів, зокрема одного з полігонів, розташованого там озброєння, кількість військовослужбовців.
Служба безпеки вжила заходи для убезпечення локацій Сил оборони, що цікавили ворога та перебували в зоні активності агентів.
Слідчі СБУ повідомили їм про підозру за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 258 Кримінального кодексу України (закінчений замах на вчинення терористичного акту).
Вирішується питання щодо додаткової кваліфікації їхніх дій за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану.
Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Комплексні заходи проводили співробітники Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області спільно з працівниками Управління карного розшуку ГУ НП у м. Києві за сприяння Державної прикордонної служби України та процесуального керівництва Київської міської прокуратури.
🔥 Уночі дрони атакували будівлю ФСБ РФ у т.о. Армянську
▫️Після ударів було чутно детонацію. Вибухи також лунали у т.о. Феодосії, Севастополі та інших районах півострова. Також відомо про атаку на Таврійську ТЕС
▫️У Брянську та т.о. Бердянську під ударом опинилася залізнична інфраструктура.
▫️Вранці дрони також фіксували у Московській області
У Севастополі запровадили комендантську годину на тлі атак українських дронів.
Гауляйтер Развожаєв повідомив, що в місті не вмикатимуть вуличне освітлення, усі вуличні заходи на невизначений термін скасовують, торговельні центри та супермаркети працюватимуть до 20:00, а громадський транспорт — до 21:00.
Окрім того, у Севастополі запровадять графіки відключення світла. Бензину найближчими днями також не буде — місцевим окупаційна влада порадила пересісти на громадський транспорт.
Тим часом російські туристи не можуть виїхати з Криму навіть потягом.
❔путінська імперія: вічна війна чи історичний демонтаж?
Михайло Подоляк та заступник командира Легіону «Свобода Росії» Цезар провели розмову про стан і можливе майбутнє нинішньої російської влади.
У розмові обговорили:
• Чому режим путіна опинився в цивілізаційному глухому куті та які в нього справжні корені
• Чому Захід десятиліттями ігнорував загрозу і що стримує його від прямої підтримки зміни режиму в Москві
• Реальні сценарії транзиції влади в росії, уроки заколоту Пригожина та наскільки вразливою є ядерна тріада
Це не просто чергова розмова про росію. Це відвертий аналіз того, чи здатна нинішня система вижити і що може стати її кінцем.
Повний запис розмови доступний за посиланням:
https://youtu.be/V4zqZhL-Oll