❗️Московський НПЗ повністю (!) зупинено до 2027 року після ударів українських БПЛА — повідомляє Reuters, а президент Зеленський інформує, що путін готуючись до найгіршого стягнув ще більше ППО до Москви та Керченського мосту
❗️Путін планує нову масштабну мобілізацію в Росії - для підготовки десятків тисяч (!) новобранців будуються цілі полігони, пише The Moscow Times
Набирати нове «гарматне мʼясо» збираються одразу після запланованих на вересень виборів до Держдуми рф. Підготовка до масового набору в армію триває вже декілька місяців.
Вже у жовтні 2026 року військові почнуть приймати на прискорене навчання десятки тисяч людей на полігонах, а далі розподілятимуть їх по діючих військах.
Як підтвердження цієї інформації, російський МЗС Лавров сьогодні заявив, що «РФ не буде зупинятися на лінії фронту в якості умови для початку переговорів по Україні».
Названі FPV, які мають найбільшу кількість уражень: потрібно менше 2 дронів на одну ворожу ціль
ЗСУ за місяць «мінусують» більше ворожих солдат, аніж росія встигає мобілізувати та фронт. Лише за травень було ліквідовано понад 33 тисячі окупантів, при цьому понад 90% – саме дронами.
Трійка лідерів, згідно зі статистикою застосування FPV на фронті, які демонструють понад 50% успішних уражень, – це дрони «Пегас», F10 та F9. Це підтверджує високу якість і стабільність роботи цих моделей у поєднанні з професіоналізмом екіпажів.
На кожну російську ціль, особовий склад чи техніку, в середньому потрібно від 1,6 до 2,9 FPV-дрона. Ця цифра пояснює, чому FPV на фронті мають бути не разовими партіями, а постійним потоком. Україні потрібно одночасно масштабувати найбільш ефективні моделі і швидко передавати досвід з фронту у виробництво. Адже сила FPV-дронів не лише в технології. Їхня сила в системності.
Цей новий вірус вбиває людей за добу (!) — через спалах невідомої хвороби щонайменше 14 людей померло усього за два тижні
Симптоми хворих: блювота, сильний головний біль, біль у животі та колінах.
Вірус виявили в Конго і є ризик, що він розлетиться світом — заражені масово покидають місця спалахів інфекції та переїжджають, чим поширюють інфекцію далі.
Подібна проблема була в Конго з Еболою. Коли заражені люди почали активно змінювати місце перебування — вірус Еболи почали фіксувати по Європі, зокрема зараз виявили у Франції.
Експерти по 1500 євро на день і тонни поліграфії: «активісти» розікрали 120 млн євро грантових коштів для реформи українських судів
За 5 років на реформування української судової системи «громадськими активістами» освоєно 120 млн євро грантів. Кошти розподілялися серед закритого кола українських неурядових організацій та аналітичних центрів. До 60–70% бюджету освоєно на оплату праці «експертів», гонорари яких становили до 1500 євро за один робочий день. Решта грошей пішли на нескінченні моніторинги, написання альтернативних стратегій розвитку, проведення круглих столів та випуск яскравих буклетів.
Більша частина коштів ніколи не потрапляла на прямі рахунки українських державних органів. Тобто державні органи їх не контролювали, хоча і йдеться про технічну допомогу Україні від партнерів. Це ставить під сумнів прозорість, ефективність та кінцеву результативність таких програм.
У результаті вже сформовано стійкий прошарок професійних «реформаторів», чий особистий фінансовий добробут напряму залежить від того, щоб реформа ніколи не закінчувалася. Бо якщо прокуратура чи судова система нарешті стануть стабільними, передбачуваними та повністю реформованими – донори припинять виділяти гроші, проєкти закриються, а грантоотримувачі втратять свої надприбутки.
Раніше стало відомо, що у 2025 році в Україні антикорупційні активісти та інші громадські діячі розікрали 797 млн грн міжнародної технічної допомоги.
Найбільші суми отримали: Центр економічної стратегії – 120,2 млн грн, «Трансперенсі Інтернешнл Україна» – 88,4 млн грн, Центр інформації про права людини «ZMINA» – 82,4 млн грн, Інститут масової інформації – 61,2 млн грн, Фундація «DeJure» – 53,4 млн грн, Центр протидії корупції – 51,5 млн грн.
«Вас закатають під асфальт»: потерпілий розповів у суді, як Коломойський погрожував йому перед кривавим нападом
Потерпілий Сергій Карпенко вперше дав свідчення у суді у справі про замах на вбивство, у замовленні якого обвинувачують Ігоря Коломойського. Це сталося після того, як суд відмовив адвокатам олігарха в задоволенні клопотання про закриття кримінального провадження через нібито сплив строків давності. Карпенко розповів, що у 2003 році після конфлікту навколо зборів акціонерів «Дніпроспецсталі», де він виступав адвокатом, Коломойський почав тиснути на нього, вимагав змінити юридичну позицію, а після відмови озвучив прямі погрози.
«З вашої шкіри наріжуть купюри», «вас закатають під асфальт» — як розповів адвокат, таке пообіцяв йому Коломойський. А вже незабаром на юриста скоїли замах у Феодосії. Він отримав численні ножові поранення, але вижив.
Нещодавно потерпілий подав позов проти олігарха на 4,4 млрд грн моральної компенсації (майже $100 млн) за замах на його вбивство.
Цікаво, що справу щодо замаху на вбивство відкрили ще в 2005 році, та за даними джерел, олігарх тоді відкупився тоді від розслідування за 50 млн доларів. Зараз Коломойський перебуває під вартою з вересня 2023 року за підозрою у шахрайстві. Він має повернути ПриватБанку $3 млрд.