⚡️Seminar tashkil qilindi
Bugun 19-fevral kuni Bulungʻur tuman hokimining Qishoq va suv xoʻjaligi masalalari boʻyicha oʻrinbosari A.Mamatmusayev, Oʻsimliklar karantini va himoyasi agentligi hamda Fermerlar kengashi hamkorligida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 30-dekabrdagi PQ-465-sonli qarori ijrosini taʼminlash maqsadida dala seminari tashkil etildi.
Seminar davomida fermer xoʻjaliklar rahbarlariga dala chetlaridan samarali foydalanishning ahamiyati, mevali daraxt koʻchatlarini toʻgʻri tanlash va joylashtirish tartibi hamda kelgusida olinadigan iqtisodiy samaradorlik yuzasidan batafsil maʼlumotlar berildi.
Shuningdek, tajribali dehqon va fermerlarning fikr-mulohazalari tinglanib, oʻzaro tajriba almashildi. Mutaxassislar tomonidan ekilgan koʻchatlarni parvarish qilish, kasallik va zararkunandalardan himoya qilish boʻyicha amaliy tavsiyalar berildi