Bul ilaj máhállelerde sociallıq ortalıqtı jáne de salamatlandırıw, jınayachılıq hám huqıqbuzarlıqlardıń aldın alıw, puqaralardıń abadan turmısın támiyinlewge xızmet etedi.
Qo‘ng‘irot tumanida “Ijtimoiy profilaktika haftaligi” doirasida ko‘cha biylari bilan uchrashuv o‘tkazildi
Qo‘ng‘irot tumani Madaniyat saroyida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning 2026-yil 5-yanvardagi PQ-1-son qarori ijrosini ta’minlash maqsadida mahallalarda “Ijtimoiy profilaktika haftaligi” doirasida mahallalardagi ko‘cha biylari bilan uchrashuv tashkil etildi.
Tadbirda tuman hokimligi mas’ullari, huquqni muhofaza qiluvchi organlar vakillari, mahalla faollari hamda ko‘cha biylari ishtirok etib, hududlarda ijtimoiy barqarorlikni mustahkamlash, huquqbuzarliklarning oldini olish, aholi, ayniqsa yoshlar bilan manzilli ishlash masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuv davomida ko‘cha biylarining mahallalarda tinchlik va osoyishtalikni ta’minlash, muammolarni o‘z vaqtida aniqlash va tegishli tashkilotlarga yetkazishdagi muhim o‘rni alohida ta’kidlandi. Shuningdek, fuqarolar bilan yaqindan ishlash, profilaktik tadbirlarni tizimli tashkil etish va hamkorlikni kuchaytirish bo‘yicha zarur tavsiyalar berildi.
Mazkur tadbir mahallalarda ijtimoiy muhitni yanada sog‘lomlashtirish, jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish, fuqarolarning farovon hayotini ta’minlashga xizmat qiladi.