Внаслідок чергових ворожих атак по Харкову поранено жінку
За даними слідства, 22 червня в Індустріальному районі м. Харкова на території приватного домоволодіння виявлено FPV-дрон з бойовою частиною. Інформація про постраждалих та пошкодження не надходила.
Крім того, близько 18:30 російські військові здійснили атаку FPV-дроном по Салтівському району м. Харкова.
Внаслідок влучання пошкоджено фасад салону краси.
Поранення отримала 48-річна жінка.
За процесуального керівництва Немишлянської та Салтівської окружних прокуратур м. Харкова розпочато досудові розслідування за фактами вчинення воєнних злочинів (ч. 1 ст. 438 КК України).
Росіяни двічі били FPV-дроном «Велес» по Салтівському та Київському районах Харкова 21 червня, розповів Суспільному керівник Харківської облпрокуратури Юрій Папуша. За його словами, це третій та четвертий зафіксовані випадки удару «Велесом» по Харкову — вперше росіяни застосували його по місту 16 травня. Всього, за інформацією облпрокуратури, 21 та 22 червня росіяни завдали 8 ударів FPV-дронами по Харкову та передмістю.
«Велес» — російський різновид FPV-дронів. Коли дрон керується за допомогою радіосигналу, то після втрати зв'язку з оператором він здатний обирати цілі для ударів в автоматичному режимі, розповів Юрій Папуша.
Як це відбувається та у чому складність у збитті цих дронів — читайте
Щонайменше 13 тис. незаконно зрубаних дерев. Понад 248,6 млн грн мільйонів збитків державі. 29 підозрюваних.
Практично всі вони саме ті, хто мав захищати природу.
У більшості випадків, організаторами та учасниками схем були колишні та чинні працівники лісової галузі, зокрема, представники надлісництв ДП «Ліси України», головні лісничі, майстри лісу та керівники агролісогосподарських підприємств.
Також серед фігурантів – посадовці Держгеокадастру, голова однієї з територіальних громад, підприємці та інші учасники організованих злочинних груп.
Підозрювані допускали не випадкові порушення, а вчиняли системні злочини проти довкілля та держави:
– незаконні рубки на територіях природно-заповідного фонду, заказників і регіональних ландшафтних парків, зелених насаджень населених пунктів;
– підробка документів, лісорубних квитків та заяв на отримання деревини;
– вирубки під виглядом санітарних та лісовідновних заходів;
– незаконна реалізація, транспортування, зберігання та легалізація деревини;
– продаж необробленої деревини за заниженими цінами;
– незаконне відчуження та приватизація земель лісового фонду;
– зловживання службовим становищем в інтересах організованих груп та приватного бізнесу.
Одним із найзухваліших прикладів такої «діяльності» стала нещодавно ліквідована масштабна схема легалізації деревини цінних порід. Організатори через фіктивні записи в державній електронній системі обліку намагалися «відмити» близько 19 тисяч кубометрів лісу – це орієнтовно 10 тисяч незаконно зрубаних дубів, які планували експортувати за кордон під виглядом легально зрубаних.
За 2022–2025 роки ця оборудка охопила понад 100 суб’єктів господарювання, серед яких були й найбільші експортери країни, а загальна сума операцій перевищила 147 млн грн. Шістьом учасникам організованої злочинної групи повідомлено про підозру.
І в усіх інших викритих випадках йдеться про десятки, сотні, а іноді – тисячі незаконно зрубаних дерев. Частина з них – особливо цінні породи для відновлення яких потрібні століття.
Це не просто збитки державі, а непоправна шкода для природних популяцій, екосистем і майбутніх поколінь.
Кожен, хто наживається на екоциді власної країни і вчиняє системні злочини отримає системну відповідь.
‼️На Харківщині підприємець-депутат під виглядом евакуації привласнив комунальне обладнання вартістю понад 14,5 млн грн — прокуратура вручила йому підозру
Директор будівельної фірми, який є депутатом Богодухівської районної ради VIII скликання, вирішив нажитися на майні громади у розпал повномасштабного вторгнення рф та під приводом порятунку від ворожих атак привласнив спецтехніку собі.
За даними слідства, товариство з обмеженою відповідальністю, очолюване чиновником, уклало із комунальним підприємством (КП) договір на реконструкцію очисних споруд у місті Валки.
На виконання умов угоди фірмі перерахували понад 14,5 млн гривень, за які підрядник придбав та передав замовнику спеціалізоване дороговартісне обладнання — занурювальні біодиски, насоси, дозувальні станції та шнекові ґрати. Усе це майно зберігалося на території комунального підприємства у Валках.
Після початку повномасштабного вторгнення рф директор фірми вирішив скористатися воєнним станом і привласнити техніку. Під приводом загрози обстрілів він запропонував керівництву КП безкоштовну допомогу у вивезенні обладнання до західної частини України.
Сторони уклали договір відповідального зберігання, за яким очільник підприємства мав перевезти майно до Чернівецької області. Однак замість цього він зберігав техніку на території домоволодіння своєї тещі у Богодухівському районі, де здійснює господарську діяльність.
Коли на початку 2024 року замовник висунув вимогу повернути обладнання, чиновник повідомив, що майно нібито було знищено внаслідок збройної агресії рф.
Таким чином комунальному підприємству завдано шкоди на суму понад 14,5 млн гривень.
Керівник Харківської обласної прокуратури погодив підприємцю підозру за фактом привласнення чужого майна, яке перебувало у його віданні, вчиненого в особливо великих розмірах та в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 191 КК України).
Процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженні здійснюють прокурори Богодухівської окружної прокуратури Харківської області.
Досудове розслідування проводять слідчі СВ ВП № 1 Богодухівського РВП ГУНП в Харківській області за оперативного супроводу співробітників 7-го управління (з обслуговування Харківської області) ДСР НПУ.
Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не доведено в законному порядку та не встановлено обвинувальним вироком суду.
На Харківщині прокурори через суд повернули державі археологічну пам’ятку «Війтенки-1»
Прокурори довели незаконність передачі у комунальну власність, а згодом — у приватне користування земельної ділянки понад 34 га та вартістю понад 1,4 млн гривень, що є частиною археологічної пам’ятки місцевого значення «Війтенки-1», розташованої поблизу Валок.
Йдеться про унікальний комплекс — поселення та могильник пізньоримського часу — початку доби Великого переселення народів (середина III — початок V століття), який належить до черняхівської археологічної культури. Ще у 1997 році поселення визнано пам’яткою археології місцевого значення.
Встановлено, що землю незаконно передали у власність Валківської міської ради, а згодом — у користування фермерському господарству, яке засіяло територію пшеницею. Однак ця ділянка є землею історико-культурного призначення і може перебувати виключно у державній власності. Її вилучення можливе лише за погодженням з Кабінетом Міністрів України та уповноваженим органом у сфері охорони культурної спадщини.
Вказані порушення стали підставою для звернення Харківської обласної прокуратури до суду з позовною заявою в інтересах держави.
Суд задовольнив позовні вимоги: наказ про передачу землі у комунальну власність визнано незаконним і скасовано, договори оренди визнано недійсними, а відповідачів зобов’язано повернути земельну ділянку державі.
Після набрання судовим рішенням законної сили прокурори вживатимуть необхідних заходів для його реального виконання.
Довідково: нещодавно за процесуального керівництва Богодухівської окружної прокуратури Харківської області повідомлено про підозру голові фермерського господарства, який самовільно захопив частину вказаної пам’ятки культурної спадщини та засіяв її пшеницею.
Незаконний видобуток надр.
Понад 1,5 млрд грн збитків завданих державі.
5 регіонів. 9 підозр.
Надра є виключною власністю народу України і надаються лише в користування з чітко визначеними правилами та умовами. Але знаходяться ті, хто вважає їх необов'язковими і перетворює державні ресурси на джерело особистого збагачення.
Підозрювані – керівники державних і комунальних підприємств, посадовці державних компаній, міський голова, арбітражний керуючий-ліквідатор одного підприємств та представник приватного бізнесу.
Загалом вони видобули понад 450 тисяч кубометрів корисних копалин загальнодержавного значення без спеціальних дозвільних документів або з порушенням їх умов і терміну дії. Йдеться про граніт, габро, підземні води та інші природні ресурси.
Зокрема, в одному з епізодів підозрювані незаконно видобули з родовища понад 375 тисяч кубометрів граніту. Для цього здійснили щонайменше 12 вибухових робіт. Завдані державі збитки перевищили 1 млрд 255 млн грн.
В іншому епізоді без спеціального дозволу видобули понад 60 тисяч кубометрів підземної води з 30 свердловин, які використовувалися для централізованого водопостачання мешканців громади. Збитки – понад 12,6 млн грн.
І це лише окремі випадки.
Також учасники оборудок розкрадали державне майно та зловживали службовим становищем. Для незаконного видобутку вони навіть цинічно використовували державну техніку.
Право власності народу на надра – не декларація. Його порушення тягне за собою відповідальність. Незалежно від посади.