Відновлення України — це не лише про нові будівлі. Це про людей, громади, довіру та партнерства.
Медіа «Накипіло» працює на Ukraine Recovery Conference 2026 у Ґданську у складі мережі «Вікно Відновлення». Розповідаємо про Харківщину, шукаємо нові контакти та можливості для майбутніх спільних проєктів.
Чи досі існує поділ на Схід і Захід України? Чому українська армія стала чинником національної єдності? І чому Харків — водночас місто авангарду та фортеця сучасної України?
В інтерв'ю медіа«Накипіло» письменниця Оксана Забужко говорить про історичні травми українців, нав’язані ворогами стереотипи, втому суспільства на п’ятому році великої війни та роль культури у формуванні сучасної української ідентичності.
А ще згадали про новітнє сприйняття роману «Польові дослідження з українського сексу» через 30 років після його виходу.
Харківські спортсмени стали призерами третього етапу Світової серії з пляжної боротьби серед дорослих, який відбувся з 19 по 22 червня у грузинському Батумі.
У турнірі взяли участь 64 спортсмени з різних країн світу.
Переможницею змагань у ваговій категорії до 70 кг стала Олена Нікітінська. Срібну нагороду у цій же ваговій категорії серед чоловіків здобув Олексій Борута.
Бронзову медаль у ваговій категорії до 50 кг виборола Діана Рисьова.
Завдяки цим результатам харківські борці поповнили медальну скарбничку України трьома нагородами міжнародного турніру.
Харків отримає 47 мільйонів євро від ЄБРР та ЄС: міська рада підписала кредитні та грантові угоди.
Загальна сума фінансової підтримки становить 47 мільйонів євро, з яких 17 мільйонів євро — безповоротний грант Європейського Союзу.
За словами міського голови Ігоря Терехова, кошти спрямують на підготовку до опалювального сезону, підтримку роботи комунальних служб, ліквідацію наслідків російських обстрілів та модернізацію системи теплопостачання.
На Харківщині за тиждень розмінували майже 84 гектари території та знешкодили 923 боєприпаси.
За цей час обстежили майже 35 гектарів сільгоспугідь, понад 12 гектарів лісів, 4,1 кілометра доріг, газопроводи, лінії електропередач, розмінували 15 домоволодінь і обстежили 21 об'єкт.
Після проведених робіт до електромережі повторно підключили понад 33 тисячі абонентів.
У Харкові колишню головну спеціалістку одного з управлінь міськради підозрюють у службовій недбалості. Вона провела неналежний технічний нагляд під час капітального ремонту внутрішньоквартальних доріг і тротуарів у 2021 році, чим завдала збитків державі на понад мільйон гривень.
За даними Нацполіції, посадовиця підписала акти приймання з неправдивими відомостями. Експертиза встановила, що фактичні обсяги та вартість ремонту не відповідали зазначеним у документах.