Розкладом 30 тролейбуса на робочий день заплановано 45 рейсів з Милославської до Кадетського Гаю, а також кілька рейсів в депо.
22.06.2026 фактично виконано за повним маршрутом 29 рейсів (ще 5 скорочених до Почайни та Дегтярівської не враховані)
З них за розкладом (-1 +5 хв.) – 18 рейсів, 40% від запланованих.
Найгірша ситуація була з 10.20 до 13.40, коли не було виконано жодного рейсу за повним маршрутом лише чотири скорочених і ті починаючи з 12.20.
👮 Традиційно частина відправлень не розкладом була з вини Київпастрансу, який не контролює водіїв, а диспетчери існують чисто номінально, а частина невиконань пов’язана із недієздатністю Патрульної поліції Києва, яка навіть не намагається контролювати смуги громадського транспорту.
🥊 Кличко вкотре нагадав про свої недолугі рішення щодо громадського транспорту
Нагадаємо - купівля коротких тролейбусів з автономним живленням до 1 км це шлях до подальшої деградації громадського транспорту.
🤦🏻 Достеменно знаючи про дефіцит водіїв і постійно скаржачись на це - купують короткі тролейбуси і автобуси.
🚗 Достеменно знаючи про сотні затримок тролейбусів через ДТП і припарковані авто в рік - купують тролейбуси з автономним живленням, яке не дасть здолати навіть невеликий підйом, не те щоб об'їхати кілька кварталів.
Вже зараз випуск тролейбусів на маршрутах найменший за останні 60(!) років. І за останні 10 років "завдяки" старанням Кличка він вправ майже вдвічі.
Але, як ми і очікували, мер не втратить нагоди попіаритися на тролейбусах, які не рятують систему від деградації.
Картинка з новими тролейбусами потрібна меру тільки щоб підтримати свою ініціативу про підвищення вартості проїзду.
Сьогодні на міські маршрути вийшли нові сучасні низькопідлогові тролейбуси та автобуси.
Київ отримав першу партію — 8 тролейбусів, придбаних згідно договору між КП “Київпастранс” та ТОВ “Політехносервіс”. Загалом місто отримає 16 таких тролейбусів. Ще 8 очікуємо до кінця липня.
Вийшли на маршрути і ще 5 сучасних турецьких автобусів — це вже остання партія з 85-ти. Їх закупили у межах фінансової угоди з Європейським інвестиційним банком за проєктом «Міський громадський транспорт України». Кредитна позика ЄІБ — 18,5 млн євро.
Довжина тролейбусів та автобусів 12 м. Транспорт обладнаний пандусом для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. У салонах — інформаційне табло, система кондиціонування та опалення, камери відеоспостереження, система озвучення зупинок, енергоощадне LED-освітлення і тоноване скло.
Місто продовжує оновлювати громадський транспорт, підвищувати його доступність. Столиця дбає про комфорт і безпеку киян та гостей міста.
🤑 Ще +320 млн на дороги: Черговий приклад "видатного" бюджетування від КМДА
Не вистачає грошей на енергетику і доводиться просити у держави?
Не вистачає грошей на дотації громадського у транспорту і доводиться підвищувати тариф?
Не проблема - давайте витратимо ще 320 млн грн на будівництво Кільцевої дороги!
Це до 4 млрд грн, які на цей рік заплановані Київавтодору і Дирекції будівництва на капремонти і реконструкції доріг.
Розуміємо, гроші на асфальтування самі себе не освоять, а енергетика і громадський транспорт почекають.
А Кличко, звісно, завжди знайде можливості ігнорувати реальні потреби громади і перекладати відповідальність за провали в підготовці до зими на державу.
💰 "Пальцем в небо": Як КМДА розрахувала нові тарифи на проїзд. Розбираємо офіційну відповідь Департаменту економіки.
Ми намагалися розібратися, як КМДА виконала розрахунки тарифів на проїзд, які планується запровадити з 15 липня. Для цього відправили запит в профільний департамент.
Отримана відповідь не здивувала, а радше зафіксувала здогадки та отриману кулуарно інформацію.
🤦🏻 Якщо коротко: глибокого аналізу пасажиропотоку та впливу нового тарифу на нього ніхто не робив. Конкретних цифр очікуваної виручки немає, а вартість довготривалих проїзних просто списали з «пропозицій перевізників» без будь-якого підґрунтя. Більше того, саме "звернення" підприємств виглядає радше імітацією причини, якщо керуватись законодавством.
❓Що не так із відповіддю Департаменту економіки та інвестицій КМДА?
🎭 Сумнівна підстава. Перерахунок тарифів Департамент виконував на основі звернень КП «Київпастранс» та КП «Київський метрополітен». Це виглядає як вистава, бо метрополітен на 100% а Київпастранс в частині електротранспорту отримує оплату за виконану транспортну роботу відповідно до ст.11 ЗУ "Про міський електричний транспорт". Тобто їх доходи не залежать або переважно не залежать від встановленого тарифу. Тож чому ці підприємства раптом і одночасно звернулися до КМДА щодо перерахунку?
📊 Повна відсутність підходу на основі аналізу даних. Ми запитували, чи враховував Департамент дані КП «ГІОЦ» про реальну кількість пересадок, які роблять кияни, та популярність різних типів квитків. Відповідь чиновників, що "очікувана виручка залежатиме від фактичного користування пасажирами... після запровадження нових тарифів", свідчить, що жодного моделювання поведінки пасажирів та еластичності попиту перед підвищенням цін взагалі не проводилося.
Більше того, Департамент економіки навіть не намагався провести власних розрахунків, а просто взяв те, що йому нарахували комунальні підприємства за чинними методиками. А вони, хоч і чинні, але застарілі та не враховують положення ЗУ "Про міський електротранспорт".
🎯 Тарифи зі стелі. Використані підприємствами методики не передбачають ніякого тарифного меню, а лише розрахунок тарифу на разову поїзду. Крім того, навіть розрахований разовий підприємствами тариф був значно вищим. Тому тариф на разову поїздку Департамент визначив «зі стелі».
Таким же чином визначено і вартість пакетів поїздок, квитка на 90 хвилин та проїзних на різні періоди. Жодних методик, жодного аналізу поведінки пасажирів, які вже зараз не користуються проїзними.
🤔 Уявний ефект на 1-1,5 роки. Департамент, ігноруючи положення ЗУ" Про міський електротранспорт", зазначає, що підвищення забезпечить беззбитковість Київпастрансу та метрополітену на строк 1-1,5 роки. Але це твердження базується на відсутності розрахунків та без врахування падіння облікованого пасажиропотоку через об’єктивне падіння попиту та збільшення кількості «зайців».
🛑 Підсумок: загальна картина виходить такою, що КМДА не ставила чіткої задачі - на скільки потрібно зменшити видатків з бюджету на громадський транспорт і не проводила якісного розрахунку. Так щоб з аналізом впливу на фінанси, на зміну моделей мобільності (включаючи використання авто, легкий персональний транспорт) і пов’язані з цим додаткові видатки.
🇪🇺 Проозиція ГО «Пасажири Києва» залишається незмінною
Громадський транспорт — це не бізнес, який має виходити в «нуль» виключно за рахунок пасажирів, а базова послуга та інструмент регулювання поведінки людей, який має розраховуватись по ефекту впливу на загальну економіці міста, а не відірвано в розрізі окремих комунальних підприємств.
Наша пропозиція передбачає використання більш ефективної європейської моделі тарифоутворення, що забезпечує лояльність пасажирів до системи громадського транспорту і, як наслідок, підвищення ефективності використання наявних обмежених ресурсів міста.