Виступаючи напередодні Конференції з відновлення України в Гданську, заступник державного секретаря США Джеремі Левін заявив, що ситуація на фронті змінилася на користь Києва.
💬 Наразі ми перебуваємо в ситуації, коли Україна виграє війну в цей момент, — сказав Левін. Він додав, що зміна ситуації на полі бою дозволяє Вашингтону говорити про успіх України як про поточну реальність, а не як про віддалену мету.
За його словами, динаміка конфлікту змінилася на протилежну: українські війська зараз наступають, тоді як російські сили фактично очікують зими. Ця зміна стала можливою завдяки постійним ударам України по критичній нафтовій інфраструктурі Росії. Такі атаки підвищують вартість війни для Москви та змушують її перекидати ресурси з фронту на захист тилу.
Левін назвав поточний момент важливим для України, щоб «продовжувати чинити тиск на полі бою», і наголосив, що підтримка та її розширення є критично важливими для закріплення досягнень Києва.
Левін також вказав на санкції проти Росії як на ключовий інструмент тиску. За його словами, Вашингтон розглядає можливість перегляду наявних винятків із санкцій, що стосуються російської нафти. Це може означати подальше посилення обмежень, спрямованих на скорочення енергетичних доходів Москви.
Такі кроки планується координувати з європейськими партнерами, щоб зберегти єдність і мінімізувати ширші економічні наслідки.
📸 Кілометрові затори перед Керченським мостом – фото з супутника.
Знімки Planet Labs за 24 червня публікують «Схеми». Затори починаються від пропускного пункту перед мостом і закінчуються в районі села Іванівка у Керченському районі. Сягають більше десяти кілометрів - це приблизно півтори тисячі авто.
Рух мостом регулярно призупиняють через оголошення ракетної небезпеки, роботу ППО або загрозу атак українських морських дронів. А на тлі паливної кризи та відключень світла мешканці Криму все частіше пишуть у соцмережах про наміри залишити півострів. Також окупаційна влада посилила перевірки на контрольно-пропускних пунктах, що регулярно паралізує і цивільну, і військову логістику між півостровом та РФ.
🇨🇳 H I Sutton: Китай официально возглавил мировую гонку в подводном кораблестроении, обогнав по темпам производства всех ключевых конкурентов.
За последние пять лет Пекин спустил на воду около 24 субмарин, что вдвое превышает показатели России и более чем втрое — объемы США.
При этом китайский оборонно-промышленный комплекс берет не только количеством, но и уникальной скоростью технологического обновления.
В то время как американские и российские верфи в основном поддерживают уже хорошо знакомые проекты, Китай успел запустить производство сразу семи абсолютно новых классов кораблей, включая инновационную субмарину Type 041 "Чжоу" с миниатюрной атомной воздухонезависимой энергетической установкой.
Масштабное расширение производственных мощностей позволяет КНР уверенно смещать фокус с дизель-электрических моделей в сторону атомного флота.
К традиционной верфи в Хулудао теперь присоединились заводы в Ухане и Шанхае, благодаря чему страна способна выпускать до шести атомных подлодок в год, опережая плановые темпы американского судостроения.
Параллельно с этим на южных верфях Китая активно развивается сегмент беспилотных технологий, где планируются к созданию сверхкрупные автономные подводные аппараты размером с полноценную обитаемую субмарину.
Такая диверсификация позволяет Китаю закрывать как верхний эшелон стратегического сдерживания с помощью тяжелых атомных ракетоносцев, так и нижний сегмент, оставляя за собой безоговорочное лидерство на фоне общего мирового бума оборонной промышленности.