Посилання на денний випуск у мене на ютюб-каналі: "Діалог-ВІДВЕРТО №1039/26.06. Демарш Зе проти Туска? Це обмін територій? Готують під Зе недоперемогу? Та інше…" Запрошую:
https://www.youtube.com/watch?v=zP-vNkpH-LE
===
Нижче перелік і хронометраж запитань сьогоднішнього випуску:
00:00 Короткий вступ.
01:55 «Зеленський не поїхав на конференцію з відновлення України у Гданську… зрадник». «Зеленський заявив про спробу зірвати конференцію в Гданську. Як каже народна мудрість, найгучніше верещить: "Лови злодія!" - сам злодій. На жаль, мудрий нарід народну мудрість забув».
10:04 «Україну та Молдову розділили на шляху до ЄС. Перша думка: "таки додушив смарагдовий". Друга: "Що буде наступним кроком на шляху до зелеросії?»
17:56 «Унаслідок успішних дій ЗСУ рус*я зробила "жест доброї волі" і відступила з Кінбурнської коси. Це не може не тішити. Але ваш колега О.Бригінець звернув увагу на такий факт: ЗСУ проводять успішні операції на півдні (Херсонська, Запорізька області), в той же час відступаючи на Донбасі. І це дивним чином співпадає з одним з варіантів обміну територіями, офіційно відкинутих зе владою. А саме: рус*я забирає Донбас, а Україні повернуть частину окупованого півдня і ЗАЕС. На вашу думку, це співпадіння, чи реалістичний сценарій?»
27:00 «"Залужний повертається, вибори у серпні…" Прокоментуйте, будь-ласка».
38:40 «У пана Цибулька почула, що була практика призначати послів з кола представників культури, зокрема, з письменників. Але посол - це перш за все дипломатія, хіба може людина, хоча б і цілком освічена й розумна, бути послом, не вивчаючи свого часу дипломатії?»
51:30 «Чи не можуть сценаристи кремБля вигадати такий серіал, що ніби Зєлємскій пабєділ ПуПіна і зразу ж провести вибори в Україні, якщо потужній верховний головнокомандувач галактики перемагає на виборах, то Україна продовжує деградувати до рівня росісі, а там рашка чи газ, чи бензин почнуть типу давати нам як репарації, а там і не далеко до адіннарота і просто об’єднання… Коротше кажучи, зєля герой - закінчив війну, виграє вибори і вже остаточно руйнує Україну!»
57:14 «До сьогодні я не чув про "Радіостанцію судного дня", і ось інтернет, телеграм забитий цим. Заліз в Гугл, і мені видало, що це офіційна радіостанція армії ка**пів з 1970. Деякі розумники кажуть, що сьогоднішнє повідомлення стосується пуйла (якісь "космічні" слова). Допоможіть розібратися. Радіостанція Судного дня передала восьме повідомлення за день».
1:04:22 «(…) Чи не вбачаєте Ви ризиків в нинішніх діях української влади потенціалу до ескалації відносин з Польщею до таких же гібридних дій, в дусі повного перекриття кордону, депортацій українців? Чи західні суспільства мають запобіжники, які гарантують що такого бути не може?»
1:13:35 «В інтернетах пишуть, що нібито міністр фінансів США Скотт Бессент називав наш вирок "містером Біном на креку" та іншими негарними словами. На Вашу думку, наші партнери мають зразки біоматеріалів, беручи до уваги його часті вояжі та фізичні контакти, як не з людьми, так з меблями? Думаю, що він наслідив і натрусив своєї шерсті по всьому світу».
1:18:25 «Знову ніби цікава хронологія. Удари по Криму, хороші удари по заводах і нафтових базах, грустная лошадь каже, що можна вертатися до перемовин, можливий тиск на рашку через США, можливо, знову Китай непомітно тисне, трошки "пахне змінами". Але ж Білорусь. У вас немає дежавю? 2024 рік, курська операція. Все що зараз має зробити зелений лідор, це почати наступальну операцію і перекреслити все своєю лапою».
1:25:45 «Що думаєте про В'ячеслава Зінченка? Захисників більшає».
📣 Ілля Новіков написав чудовий допис у відповідь на матеріал Тетяни Хутор, який вийшов на сайті «Європейської правди».
Матеріал про те, що поділ майна подружжя Порошенків - це «обхід санкцій», і взагалі, нам терміново потрібна кримінальна відповідальність за це, як у Європі.
Помийки Зеленського - анонімні телеграм-канали миттєво підхопили це як пас: «В ЕС назвали преступлением обход Порошенко санкций!».
Те, що аудиторія «помийок» не вникатиме в юридичні деталі, було очевидно. Але чи розуміє сам автор, чию гру він зіграв?
‼️Коротку відповідь на весь цей галас можна вкласти в одне речення: в Європі не буває санкцій проти власних громадян.
Жодне подружжя в Польщі чи Франції не змушене ділити майно через те, що президент одноосібним указом заборонив їм купувати навіть хліб.
Навіть європейські монархи не мають права так чинити зі своїми підданими.
А президент України - може.
Тому судовий поділ майна - це суто наша, викривлена українська реальність. І жодна Директива ЄС №2024/1226 тут ні до чого: вона регулює централізовані санкції Євросоюзу.
Нікому в Брюсселі навіть у страшному сні не могло приснитися, що санкції можна зробити пожиттєвими, тотальними й без жодного судового контролю.
‼️Справжня позиція ЄС щодо санкцій проти Порошенка чітко зафіксована в резолюціях Європарламенту (від 9.09.2025 та 24.02.2026) та звітах Єврокомісії.
Вона абсолютно негативна.
Європейці прямо кажуть: використання санкцій як зброї проти політичних опонентів - це дикість, яку Україна зобов'язана виправити на шляху до ЄС.
Звинувачувати Порошенка в «обході» санкцій - абсурд.
Обхід - це коли тишком-нишком. Він їх порушує. Відкрито і щодня. Указ Зеленського №81/2025 забороняє йому будь-які правочини - без винятків на побутові витрати.
Тобто заправка авто чи покупка їжі - це вже «кримінал».
Так само як і розмови по мобільному через пункт про «припинення електронних послуг». Тим гірше для такого указу.
Цими правовими фантазіями Офісу Президента та РНБО вже займається ЄСПЛ.
ЄС У лютому 2026 року суд у Страсбурзі прийняв скаргу до розгляду ще до фіналу в нашому Верховному суді, що буває вкрай рідко й свідчить про системну катастрофу в українському правосудді.
Наші внутрішні санкції - незаконні, неконституційні та позасудові.
При цьому ні пані Хутор, ні профільний уповноважений ОП Владислав Власюк не дають відповіді на просте питання: а що мала робити Марина Порошенко?
Вона не під санкціями. Але її законну половину родинного майна заблокували «за компанію», просто наплювавши на Конституцію та Європейську конвенцію з прав людини.
За логікою Банкової, якщо твій чоловік в опалі у влади — сиди й терпи, бо «національна безпека».
Звісно, Зеленський міг би запровадити санкції й проти дружини свого опонента. Але він боїться виглядати жалюгідно, мстячись сім'ї.
Тому ОП і розкручує кампанію про «обхід санкцій через суди», щоб просто врятувати обличчя президента.
Головний «слон у кімнаті» - це те, на що Зеленський перетворив сам інструмент санкцій.
Зараз це суцільна імітація боротьби з агресором.
Наші санкції абсолютно неефективні проти росіян, але перетворені на каральний інструмент проти українців усередині країни.
‼️Обговорювати криміналізацію «обходу санкцій за європейськими стандартами» у державі, де влада використовує їх для знищення внутрішніх ворогів - це верх цинізму.
З такими підходами Банковій чесніше було б просто запровадити статус «іноагента» за російським зразком і вийти з ЄСПЛ.
Бо з цим правовим трешем у Європі нас ніхто не чекає.
(Повна версія допису -
https://www.facebook.com/share/p/1DMLRa97gN/?mibextid=wwXIfr)
Пані Світлана Самарська простою й зрозумілою мовою переповіла в себе на каналі текст дуже доречного й точного допису адвоката й правозахисника Іллі Новікова у відповіді на ганебний висер продажної олігархічної Укр-неПравди та їхнього філіальчика Євро-НеПравди проти родини Порошенків. І це звільнило мене від потреби самому розбирати і правові обставини в цій ситуації, й ганьбу та продажність олігархічного видання, яке власник, чеський олігарх Фіала вже перетворив на помийку, схожу з різними зливними бачками Банкової.
Для короткого резюме добавлю лише одне — брехуни з укрнеправди на догоду Банковій розганяють маніпуляцію, якою підміняють чітке поняття ухиляння від виконання рішення суду на тему про законний вихід членів родини з під незаконних позасудових розправ zе-режиму проти політичних опнентів.
Брехуни з опи і їхня група підтримки з Укрнеправди (їх як прорвало — за два тижні більше вихлопів, ніж на зливних бачках Банкової) прямо брешуть, що дії родини Порошенків засуджуються в Євросоюзі. Хоча це цілковита неправда — в органах Євросоюзу навпаки прямо засудили в резолюції Європарламенту й рішенні Єврокомісії дії Zеленського з накладення санкцій проти політичного опонента - громадянина України та обмеження ним у такий спосіб політичної, економічної й волонтерської діяльності Петра Порошенка.
У мене з 1990 року збереглася отака карточка з приводу брехливої комуністичної "Правди України". Я тільки трішечки її підкорегував. Виявилося, що за понад 35 років багато що зовсім не помінялося...
⬇️⬇️⬇️
Буданова також крутять трохи на публіку. Виглядає не дуже... Хоча іноді й правильні речі вміє сказати, як про цілковиту недоречність конфлікту з Польщею і про те, що це ще не пік і далі буде гірше. Забув розповісти, що те гірше готують на Банковій і формально під його керівництвом. Хоча припускаю, що він міг у цій ситуації виявитися й п'ятим колесом у возі.
Якщо вже так добре усвідомлюєш загрози, то може треба було таки випхати Zеленського на форум у Гданську? Й змусити подякувати польській владі в особі нашого друга Туска, Польщі й полякам і демонстративно проігнорувати згадки про реваншизм і провокації Навроцького? Але ж розкрутка провокації за межі історичних фантомних болів маргінальних польських ультра-правих та поширення негативу на все польське суспільство — це ж і було задумано й реалізовано з Банкової...
А ще в Могилянці Буданга говорив багато ніби й правильних та очевидних речей. Серед іншого:
– Скандал з Польщею оцінюю дуже погано. Як страшну помилку, це ще не пік, там далі буде, якщо всі трохи не зупиняться.
– Іншого варіанту немає: Україні доведеться повертати своїх громадян і залучати іноземних фахівців з-за кордону;
– дасть Бог, днями буде новий обмін військовополоненими;
– історії про "масових мігрантів" в Україні це інформаційна спецоперація;
– ми маємо бути готові, що у післявоєнні часи певна територія РФ буде межувати з нами завжди. Проте зараз головне закінчити війну, а про подальші відносини з рф говорити зарано;
- В Україні вже є аналог ізраїльського МОССАДу для покарання російських злочинців.
Ну, десь так. А загалом — переважно був Містер очевидність.