Зараз, о 20:00 починаємо наш спільний з Володимиром Цибульком ефір на каналі Олександра Близнюка. Запрошую:
https://www.youtube.com/watch?v=BXCOzaSrmSo
=====
Свого вечірнього сюжету сьогодні робити не буду, маю багато невідкладних справ.
Друг України прем'єр Британії Кір Стармер подав у відставку...
Прем'єр очікує обрання нового прем'єра й лідера лейбористської партії. А Стармер у ставленні до України не зовсім типовий для лейбористів. Його підтримка нашої країни й цяцькання із типом в гопницькому прикиді (тепер уже більше під Кім Чен Ина) знижувала підтримку прем'єра. В партії сильні позиції попереднього лідера Джеремі Корбіна. Він сам навряди чи має політичне майбутнє після багатьох скандалів, але він може мати вплив на нового прем'єра. А позиція Корбіна така, що його прозвали головний русофілом Британії. І звісно, він категоричний противник підтримки України й постійно вимагав припинити озброювати Україну й враховувати інтереси москви. Ще раз, не Корбін мітить у крісло прем'єра, але вплив його внутрішньої фракції після провалу Стармера дещо зростає.
Хочете знати дві мої основні версії, навіщо Zе раптом згадав про Білорусь і почав робити ультиматуми та погрожувати атакою території країни з 26 червня?
1. бульбяний тарган трохи від рук відбився. Після візитів Келлога, а потім спецпредставником Трампа по Білорусі Джона Коула, почав виходити з-під санкцій. москва гроші батьці платити давніше перестала, а йому тримати своїх силовиків і навіть родичів краще ситими. Тому тарган вхопився за пропозицію Трампа стати основним покупцем білоруської калійної сировини та калійних добрив. Трамп вивів галузь із санкційних списків.
Але нема кудою транспортувати. раша для американців не пропускає, пропонує домовлятися із ними. Коул привіз Литві, Польщі й Україні доволі ультимативну пропозицію зняти санкції й везти продукцію через свої території до портів і там фасувати й передавати американцям і їхнім партнерам. Литва й Польща тихо пояснили, що принципи не продаються і санкцій не знімуть. А Zе аж із штанців вискакував від нагоди до транзиту кривавої рашистської нафти добавити транзит білоруського калію. І зробив би це з радістю. А лукашенко розповів москві, що не буде нападати на Україну — це було повідомлення кремляді плюс своєрідна фіксація умов ненападу з Zеленським. Мали відкрити залізничний вантажний пункт пропуску й ганяти ешелони до Одеського припортового для обробки вантажу й далі американцям з порту Південний.
А далі одна з причин приїзду Абрамовіча — з'ясувати, що старі партньори можуть собі дозволити, а чого ні. І Zе був дуже розчарований, але таки мусив почати атаки й погрози, а коли не спрацювало, вже зараз ультиматуми. У підсумку: раша у виграші, лука розтоптаний і без мільярдного заробітку, Трамп розлючений, а Zе ніби теж втрачає, але ж воно занадто залежне.
2. А друге - це ремікс тієї самої курської афери. Тоді наближалося авершення переговорів під егідою Китаю. У вересні 2024 року мали припинитися бойові дії. Але не всім у москві і в Києві цього хотілося. Дехто клацнув Оманським кейсом, комусь стало болояче й він почав цілковито безглузду й згубну курвську опреацію. А алко-дімон мєдвєдєв прорік, замість чогось про ядєрний пєпєпл, майже миролюбне: "Курская опєрація спасла россію от пєрєрговорной ловушкі".
Не здивуюся, якщо після початку бойових дій на білоруському кордоні туди не лише прибудуть нечисленні рашистські війська, але й той самий дімон прорече, що "Бєларуская опєрація спасла лукашенка от амєріканского імпєріалізма". А в нас появиться доволі пасивний і позиційний, але ще один фронт довжиною 900 кілометрів і туди доведеться перекидувати війська. Нам навіть можуть дати заглибитися. Все ж домовлено, як і на курвщині. Тільки тоді ми внаслідок тої афер не зуміли втратити всю Донеччину, як не старався Zе. То тепер можна організувати решту — тим паче новини з Костянтинівки дуже погані.
Так само й тут миролюбна заява лукашенка була до москви, що він не хоче й боїться війни. І йому є що втрачати. Але рашистський (не наш!) дрон б'є по автобусі з білоруськими дітьми, москва, а не Білорусь розганяє істерію, а Zе обіцяє військову операцію на території Білорусі. Отак московський різник не лише між Польщею та Україною, але й між Україною і Білоруссю одним пострілом упольовує двох макак...
Чого лише не витягнеш з нафталіну, коли в задницю скандали припікають. Зараз основна страттегія захисту злодія Zе — це звичне: "А ваш Парашенка!!!" От ніяк не вдається прикопати в інформаційному спамі історію про те, як Zе на свої забавки у ЗСУ 40 мільярдів украв. Як не пробують, а воно вилазить. Зараз витягнули просмерділого Гордона й ніби не стару, але вже трошки присипану пилом історію з 1 червня. Ніби ж три тижні минуло, а аргументи вичерпалися, навіть польський скандал не перебиває.
Отже, ще 1 червня відбулося скандальне засідання Верховного Суду України, хоча, воно таке саме скандальне, як і обидва суди першої й апеляційної інстанцій. У всіх інстанціях Петро Порошенко вимагав визнання наклепницькими й захисту честі й гідності від брехливого Гордона. Загалом, справа абсолютно тривіальна. Про судове засідання ні в Гордона, ні в Порошенка особливо не згадували. Але припекло і витягнули. Усі медіа засипали повідомлення, що "Порошенко програв суд Гордону".
Чому почали кричати аж за три тижні? Бо до того zе-задницю пробували гасити іншими засобами, а ще буквально за пару днів після розмови Zейла з Порошенком починати накидувати какашки на вентилятор виглядало якось надто немудро. Зайвий доказ, на кого працює цей Го*дон. Бо ж тішитися й пританцьовувати став лише тоді, коли з Банкової попросили підкинути хоч щось.
А тепер про суть справи. А вона настільки світить зловживанням і тиском на суддів, що краще б їм це сміття не витягувати. Отже, офіційно Верховний Суд відмовив у касаційній скарзі Петра Порошенка проти того Гордона по захисту честі й гідності і спростуванню наклепу. А тягнеться ця судова епопея з 2021 року — от як уміють при Zе суди тягнути час, коли це потрібно його чєловєчькам. Тоді воно на ефірі в Шустера заявило, що Порошенко домовився з путіним і наказав здати ворогу Маріуполь. Зрозуміло, що брехня, особливо, коли за подібні побрехеньки (щоправда, за окриком із США) арештували й інкримінують держзраду Дубінському — той також з Деркачем робив наклеп про події того часу.
Щоб зрозуміти, наскільки все це брехня, просто згадаємо три дати: Маріуполь довелося покинути нашим військам і добробатам 13 квітня 2014 року. Виривалися практично з оточення, тоді відзначився підрозділ нинішньтого замголови опи Паліси - пригадуєте "летючу БТР" над барикадами бойовиків. А звільнили місто від рашистських прихвостнів 13 червня того самого року.
А що ж Порошенко? А він став президентом 7 червня 2014 року. Після його перемоги й інавгурації ми стали щотижня звільняти оди-два райони Донеччини й Луганщини. А яким чином та в якому статусі Петро Порошенко (простий нардеп) за майже два місяці до свого вступу на посаду міг "домовлятися з путіним і віддавати накази військам здати місто", Гордон, звісно, пояснювати не став. Ну на те він і Го*дон.
Ще були загрозливі дні в час наступу рашистів у кінці серпня й на початку вересня. Але тоді Порошенко сам приїздив до міста для організації оборони. Як же це показово у порівнянні із Zе, який прибув до Маріуполя за менш, ніж три тижні після своєї інавгурації для зняття загороджень, фортифікацій, відведення військ і розмінування всіх навколишніх територій і вод, за чим особисто стежив, щоб військові не зберегли хоч якийсь захист.
Але яким чином таку просту справу, де не грають елементарні дати і ясно, що Гордон не просто бреше, але й дуже тупо бреше, можна було затягнути на майже 5 років? Ну, в Zе й не таке можна, для нього закони не писані. Он справу про незаконні санкції, якій максимум тиждень на винесення ухвали, тягнуть півтора роки.
А тут тримайтеся міцно, бо зараз будь-хто, спроможний написати слово ПРАВО без 5 помилок, впаде в обморок. У постанові зазначено, що висловлювання Гордона, хоча й мають певний провокативний характер, є оцінкою подій і дій, а не повідомленням про конкретні факти. Суд також підкреслив, що ці слова не містять прямого твердження про порушення Порошенком закону чи моральних норм, а лише відображають суб'єктивну думку автора.
Тобто, цей Го*дон робить заяву в телеефірі, яка може кваліфікуватися, як повідомлення про державну зраду, далі роками розганяє цю брех
От читаю купу патетичних заяв про відмови від польських орденів. Зокрема, про Кучму. І тут мені стає якось особливо цікаво. Знаю, що Кучма нагороджений рашистським орденом "За заслуги перед отечеством" (рашистскім отєчєством) 1 ступеня. Указ підписали в 2004 році під відставку його з президенства, але якось забулося. Тож реально вживу орден Кучмі вручив у кремлі алконавт дмітрій мєдвєдєв (тоді президент рф) у 2011 році.
Які там були заслуги перед тим расєйським отєчєством, не розбирався. Але в статуті ордена записано: "Орденом «За заслуги перед Вітчизною» нагороджуються громадяни за особливо видатні заслуги, пов'язані зі зміцненням російської державності, соціально-економічним розвитком країни, науково-дослідницькою діяльністю, розвитком культури і мистецтва, видатними спортивними досягненнями, зміцненням миру, дружби і співпраці між народами, за значний внесок у зміцнення обороноздатності країни".
Спеціально пошукав — від ордена Кучма не відмовлявся і досі є рашистським орденоносцем, попри всі страшні втрати й терор війни раші проти України.
Зате, коли Бубочці скасували нагороду Кучма відмовився від польського ордена Білого орла й при цьому сказав наступне:
«Не для того Україна прийняла бій від росії, яка обґрунтовувала своє вторгнення історичними претензіями, щоб сьогодні вже інші країни диктували нам нашу історію».
Бач, згадав, як раша диктувала... Чи треба нагадувати, яким чином московія диктувала й диктує Україні нашу історію, скільки мільйонів українців при цьому вбила, які бочки лайна лиє на нашу минувщину й українських героїв, як вимагають, щоб ми від них зреклися? Але "ви нє панімаєтє — єнто софсєм другоє, ми же народи-браться, їм можна". Цей епізод про Кучму, бо з цим коментарем воно аж поперло цинізмом.
А в мене інше питання. От зараз усі мережі розказують про страшних поляків, які завжди гнобили українців, знущалися, переслідували, вбивали, нав'язували нам свою віру, мову, бачення історії... Десь це переважно навіть відповідає історичним фактам. Наскочив, як заочно злилися в спільних випадах свободівець Тягнибок і професор УКУ Грицак (ну, того давно вже несе), от лише я пригадую, як свободівці цькували Грицака та ще пару його колег "за паплюження української історії та приниження наших героїв". Ну, тепер "навіки разом".
А в мене отаке підленьке питання. А коли ви останній раз чули від усього цього панства про Валуєвський, Емський чи інші укази, якими заборонили українську мову, про розстріл рашистами притульнських мучеників за їх відмову переходу в рашистську віру, про спалені до тла й вирізані аж до немовля Батурин і море інших міст і сіл, про всі геноциди й етноциди раші проти українців?
Народ! Я починаю прозрівати — виявляється, ми не проти раші воюємо, там же "братья, тільки один путін трошки підшкодив". А ворог у нас тільки на заході. І звідти загроза й війна. Он і пуйло ж казав, що "єто Європа віновата в войнє, ана єйо в Украіну прінєсла". Щоправда, останній раз саме в Україні я так чітко й концентровано чув звинувачення проти західних країн ще десь у глибинах совка, задовго до початку горбачовській перестройки.
Але ж ті традиції живучі: не дарма, станом на початок агресії в лютому 2014 року всі боєздатні частини ЗСУ й більшість озброєнь стерегли західний кордон від отих страшних європейців... І зовсім не дарма в 2019-му нам обрали саме московського блазня, аби нас випадково до Європи не прийняли.
Скільки від такого визнання треба зробити кроків, щоб проголосити капітуляцію перед "братьямі"? Три, два, один...
Посилання на денний випуск у мене на ютюб-каналі: "Діалог-ВІДВЕРТО №1037/22.06. Чому Порошенко віддав орден? Зе-влада копіює рашу? Для чого «26 червня»? Та інше…" Запрошую:
https://www.youtube.com/watch?v=Djf4U07vz3I
===
Нижче перелік і хронометраж запитань сьогоднішнього випуску:
00:00 Короткий вступ.
01:30 «Яка ваша думка: чому Порошенко підтримав флешмоб відмова від Орденів?»
08:30 «Чи не здається Вам, що зевлада дзеркалить дії раші? Чи просто це патерн авторитаризму? Ми раділи бусифікації в раші у 2022 і 2023 роках, і маємо тепер те саме в Україні; витіснення незгодних за кордон і розпалювання ворожнечі між біженцями та тими, хто лишився в Україні; покарання за пости в раші,і уже в Україні; розкрадання оборонки в раші і у нас; м'ясні штурми в раші і відомості про подібний підхід деяких українських командирів; цементування інформаційного простору та відсутність чесного діалогу із суспільством тощо».
14:50 «Багато від кого чув і сам бачив реальну допомогу від Петра Порошенка. Але так само багато чув про те, що "привозить, фотографує, забирає". Маю припущення. Таки забирає. Але не Порошенко. А командування частини. Припускаю, якщо ретельно слідкувати за такими повідомленнями, можна вирахувати, куди щезає гуманітарка від Порошенка, і вжити заходів, аби не щезала».
21:02 «Пробігла новина про програш Порошенком судового позову проти Гордона з приводу звинувачень у змові українського керівництва з російським. Цю новину розносять доволі "зелені" ресурси, то ж чи не могли б Ви розповісти, про що була ця справа?»
28:43 «Зеленський, наклавши санкції на Петра Олексійовича, позбавив його всіх нагород. Чи може це стосуватись іноземних нагород, у тому числі польського ордена Білого Орла?»
33:25 «Нещодавно очільник Укрпошти Смілянський висловився на адресу "казлоф, каториє мєшают нам жить", перепрошую, то був янукович у 2004, а Смілянський сказав, що козлам, які обурюються його мільйонною зарплатнею очільника Укрпошти радить стулити писка, бо він ну дуже багато платить податків. Питання - коли чиновники, що отримують гроші з бюджету (тобто живуть за податки платників), припинять вважати себе боголикими небожителями? Хоча це питання більше риторичне, бо ж народ має чиновників, на яких заслуговує».
44:45 «Чекаємо 26.06.2026 на відповідь зейла по Україні, а саме Києву і Львову! Зе проміняв дипломатію на корупцію, вважаю назад шляху немає. Династія це мізер у порівнянні з тим що вкрали. Прокоментуйте».
58:15 «(…) Ви ще бачите можливість повернення України в "демократичне русло"? Бо я вже маю сумніви після підтримки флеш-мобу тим, на кого була надія. Зєлька це вже на "вічно"… Ось і все».
1:05:25 «Кучма здав польський орден, а от россіянський " За заслуги перед отечеством" все ніяк. Що за шиза така пішла з цими орденами, відволікають від здачі Костянтинівки?»
1:12:20 «Портніков, Волошина, Магда та інші вихваляють "про-термінованого" за свій довбонутий "флеш-моб". Вже не шукають, хто такий "Вова R-1"?»
1:16:18: «Під час обговорення теми війни зі знайомими часто чую фразу "наши пацани воюют", "пацанам на фронті тяжко". І не тільки від знайомих це чую, а і в соцмережах також масове явище. Хоча ніякі вони не "пацани", це дорослі чоловіки, Воїни, Леви, які боронять нашу країну, а говорити "наши пацани" це максимально звучить "па рускі, па нашему, наши мальчікі". Невже і справді воює маленька радянська армія проти великої радянської армії? А не Україна проти росії. Бо такі фрази про "наших пацанов" - це дно та самоприниження. Чому таке зневажливо-принизливе ставлення до своїх же військових? Це нерозуміння суті фрази, невіглавство чи свідомий вибір - бути ближче ментально до "русского наративу"?»
Перепрошую, на якийсь час дещо скорочу активність тут і в ютюб. Напевно, так буде чесніше. Бо я не завжди бачу сенс у тому, що роблю. Мабуть, зараз я взагалі поза трендом. Питання про дрібниці й деталі, але деколи вони сильно вибивають з робочого настрою, бо свідчать про остаточну й згубну тенденцію.
Учора скасував буквально за хвилину до виходу вечірній сюжет на ютюб. Напевно, розумієте, про що йдеться. Не хочу нашкодити. Але тренд який розкрутили мене вбиває. Це не був рівень Zе, звісно, напрацювали дуже вміло — цуґцванґ для країни, коли все виявляється без варіантів. Я все більше песиміст щодо майбутнього.
Сам щось писати не хочу. Краще скористаюся чужими словами. Запозичив цитату на каналі Світлани Самарської.
Усім гарної неділі, а я трохи нарешті займуся своїми справами, архівами тощо, на що в мене раніше фатально бракуввало часу.
P.S.: ставлення до всіх ключових діячів і дєятєлєй абсолютно без змін.