🇧🇾 Dne 22. června se v hlavním městě České republiky uskutečnila řada pietních akcí ke Dni památky a smutku.
🎄 Na počest rudoarmějců, kteří padli v bojích za osvobození Prahy, byly k památníkům na Olšanském a Chodovském hřbitově položeny věnce a květiny.
🔹Ceremonií se zúčastnili mimořádná a zplnomocněná velvyslankyně Ruské federace v České republice A. V. Ponomarjovová, vedoucí Ruského domu v Praze I. V. Girenko, jakož i zaměstnanci velvyslanectví a obchodního zastupitelství.
🕯 Téhož dne večer se zaměstnanci ruských zahraničních institucí společně se členy svých rodin připojili k mezinárodní akci „Svíčka paměti“.